Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

25 lipca - Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Dzień Bezpiecznego Kierowcy obchodzony jest w Polsce od 2006 roku. Właśnie w ten dzień - 25 lipca przypadają imieniny Krzysztofa. Powszechnie wiadomo jest, iż to właśnie św. Krzysztof jest patronem kierowców. Ideą tego święta jest uświadamianie kierowcom, jak ważna jest ich postawa na drodze.

Zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego to te elementy, które niewątpliwie wpływają na nasze wspólne bezpieczeństwo. Wakacyjne miesiące jakimi są lipiec i sierpień, to okres gdy na polskich drogach dochodzi do dużej  liczby zdarzeń drogowych. Analizując ich przyczyny okazuje się, że wielokrotnie to błąd kierowcy potrafi zaważyć na ludzkim życiu lub  zdrowiu.

Nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wykonywanie manewrów takich jak wyprzedzanie, zmiana pasa ruchu, zmiana kierunku jazdy, wymijanie, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz kierowanie na „podwójnym gazie”  to główne grzechy kierowców.

Pamiętajmy! rozwaga za kierownicą jest ważna przez cały rok, (nie tylko 25 lipca) .  Pomimo wielu naszych apeli w tym roku podczas wakacji na łódzkich drogach doszło do 243 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 300 osób zostało rannych, ujawniliśmy 597 nietrzeźwych kierowców.

Z okazji "Dnia Bezpiecznego Kierowcy" wszystkim kierowcom życzymy  aby pamiętali, że  dla każdego jest miejsce na drodze, a bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy  od nas samych i naszego poszanowania dla  prawa i innych użytkowników drogi.

asp. sztab. Szymon Pytel, WRD KWP w Łodzi

  • Plakat z napisem Dzień Bezpiecznego Kierowcy
Powrót na górę strony