Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli prawie pół kilograma marihuany

Zduńskowolscy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali na terenie gminy Zduńska Wola 23-letniego mężczyznę, który odpowie za uprawę konopi indyjskich, a także posiadanie ponad 452 gramów suszu. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego zduńskowolskiej komendy systematycznie pracują nad ujawnianiem i zatrzymaniem osób, które zajmują się przestępczością narkotykową. 27 lipca 2022 roku, pojechali do wytypowanej posesji na terenie zduńskowolskiej gminy, gdzie według posiadanych informacji miały znajdować się narkotyki.

Podczas przeszukania, w ukrytym pomieszczeniu, w szafie, policjanci znaleźli donicę, w której rósł krzak konopi wysokości około 25 cm. Dodatkowo przeszukując mieszkanie 23-latka, zabezpieczyli ponad 452 gramy suszu roślinnego, który poddano badaniu narkotesterem. Badanie wykazało, że susz roślinny i zabezpieczona roślina, zawierają zabroniony przepisem ustawy środek odurzający THC. Marihuana i krzak konopi zostaną poddane dalszym badaniom w policyjnym laboratorium. Funkcjonariusze zatrzymali 23-latka, który spędził noc w areszcie. Zgromadzone w sprawie dowody, pozwoliły na postawienie podejrzanemu zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także zarzuty za uprawę.

Śledztwo pod nadzorem prokuratora prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. Podejrzanemu za uprawę narkotycznych roślin i posiadanie znacznych ilości środków odurzających, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. szt. Katarzyna Biniaszczyk


 

 

  • Na stole w torbach foliowych jest susz roślinny.
  • Policjant przy krzaczku konopi rosnącym w donicy.
Powrót na górę strony