Informacje

Odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości

W miniony weekend piotrkowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które kierowały pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości. Już wkrótce cała trójka usłyszy zarzuty. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

O pierwszym podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy, dyżurny otrzymał informację 30 lipca 2022 roku po godzinie 7:00. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca opla astry, jadąc w kierunku Michałowa nie trzyma toru jazdy. Na miejsce od razu pojechał patrol, który zauważył, że wskazany pojazd wjechał na posesję przy ulicy Michałowskiej. Kierowca pojazdu widząc policyjny patrol ukrył się w jednym z budynków, jednak po chwili był już w rękach mundurowych. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 46-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Kolejną interwencję w sprawie podejrzenia nietrzeźwego kierowcy mundurowi przeprowadzili 31 lipca 2022 roku o godzinie 3:30. Patrolując ulicę Wolborską w Piotrkowie, zauważyli hondę, której kierowca nie trzymał toru jazdy, zjeżdżając z pasa ruchu i wjeżdżając na przeciwległy chodnik. Policjanci od razu zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą, siedziała 27-letnia mieszkanka powiatu. Od kobiety była wyczuwalna woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ona ponad dwa promile alkoholu we krwi. Kobieta została zatrzymana, a pojazd został odholowany na policyjny parking. Po raz trzeci funkcjonariusze interweniowali 31 lipca 2022 roku po godzinie 23:30 na ulicy Zamkowej. Podczas patrolowania ulic, mundurowi usłyszeli metaliczny zgrzyt oraz pisk opon. Zareagowali od razu. Już po chwili zauważyli mazdę, która jechała w kierunku ulicy Curie-Skłodowskiej. Pojazd z lewej strony posiadał uszkodzenia karoserii, co mogło świadczyć, że brał udział w zdarzeniu drogowym. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Po otwarciu drzwi od strony kierowcy policjanci wyczuli silną woń alkoholu, kierowca miał problem z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Piotrkowscy policjanci wyjaśnią też dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że kierowanie jakimkolwiek pojazdem w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Dotyczy to wszystkich uczestników ruchu drogowego. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. W przypadku podejrzenia, że kierujący może być nietrzeźwy reagujmy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

 

/st. asp. Izabela Gajewska/

Powrót na górę strony