Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość w rejonach przejść dla pieszych” na terenie województwa łódzkiego

976 ujawnionych wykroczeń w tym 801 przekroczeń prędkości, 11 zatrzymanych praw jazdy to efekt piątkowych działań policjantów ruchu drogowego w całym województwie łódzkim. Pomimo wielu apeli i licznych kampanii społecznych nadal wielu kierowców nie stosuje się do przepisów.

29 lipca 2022 roku w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" na terenie województwa łódzkiego przeprowadzone zostały całodniowe działania pod kryptonimem „Prędkość w rejonach przejść dla pieszych”. W tym dniu na wielu drogach naszego województwa, policjanci drogówki egzekwowali naruszenia dotyczące nieprzestrzegania dopuszczalnej prędkości. Skoncentrowali się w szczególności na okolicach przejść dla pieszych. Nadzorem objęte zostały miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.   
W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego podczas działań wyznaczone zostały zarówno statyczne punkty kontroli pomiaru prędkości, jak i dynamicznie. Mundurowi m.in z grupy Speed patrolowali drogi w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. Na ulicach dostrzec można było również policjantów z miernikami prędkości, którzy brali pod lupę wszystkie wykroczenia kierowców. Kierujący, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności do przestrzegania ograniczeń prędkości w rejonach przejść dla pieszych, ponieśli konsekwencje przewidziane prawem. Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości.

Pamiętajmy !!! Prędkość i brawura na drodze prowadzi do tragedii, zwolnij nim będzie za późno.

mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

 

Powrót na górę strony