Informacje

Jechała 120 km/h w terenie zabudowanym

2000 złotych to kwota mandatu jaką policjanci nałożyli na 47-letnią mieszkankę gminy Biała Rawska. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkości o 70 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie też prawo jazdy.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego policjanci z rawskiej drogówki skrupulatnie kontrolują tych, którzy zwłaszcza w terenie zabudowanym nie stosują się do ograniczeń. 2 sierpnia 2022 roku po godzinie 8.00 w Woli Chojnacie funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli 47-letnią kobietę, która jechała audi z prędkością 120 km/h. Zgodnie z taryfikatorem mundurowi nałożyli na kierującą mandat karny w wysokości 2000 złotych i zatrzymali prawo jazdy. Mieszkanka gminy Biała Rawska powiedziała mundurowym, że spieszyła się na spotkanie.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.

mł. asp. Agata Krawczyk

Powrót na górę strony