Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywe informacje w mediach społecznościowych

Większość z nas spotkała się z informacją w mediach społecznościowych o rzekomych gwałtach na kobietach, plądrowaniu przez uchodźców mieszkań czy porwaniach dzieci . Wszystkie te informacje to po prostu FAKE NEWSY, nieprawdziwe informacje, które mają doprowadzić do strachu i paniki. Ich konsekwencjami mogą być nieprzewidziane i niebezpieczne zdarzenia, dlatego też policjanci apelują o rozsądek. Nie powielajmy takich informacji i sprawdzajmy je na oficjalnych stronach Policji !

W mediach społecznościowych zwłaszcza w grupach związanych z daną społecznością pojawiają się często kłamliwe informacje dotyczące popełnianych przestępstw na danym terenie. Niejednokrotnie każdy z nas przeczytał niepokojącą wiadomość, ze na terenie Rawy Mazowieckiej doszło do usiłowania zgwałcenia dzieci, rzekomych gwałtów na kobietach przez uchodźców, porwania dzieci i wiele innych. Wszystkie to kompletna bzdura! Fałszywa informacja, która nie odzwierciedla opisywanych zdarzeń, ma zawsze konkretny cel. Wywołać strach i niepokój społeczny. Spowodować zmianę postawy i wzbudzić negatywne postrzeganie konkretnych osób, grup społecznych, czy też narodów. Nie wierzmy takim przekazom i zawsze weryfikujmy ich treść, bo nie są prawdziwe. Są to współczesne metody działania, które określone grupy osób wykorzystują niejednokrotnie do siania niepokoju społecznego.
Przypominamy, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych komend policji. Każdą tego typu wiadomość możemy zweryfikować. Uważnie czytajmy informacje. Sprawdźmy czy w tekście podana jest jednostka policji, czy wypowiada się jej funkcjonariusz. Prosimy nie powielać nieprawdziwych informacji. Apelujemy o rozwagę, rozsadek i odpowiedzialność.
mł. asp. Agata Krawczyk

 

Powrót na górę strony