Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko o 51 km/h

Policjanci z piotrkowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca w obszarze zabudowanym znacznie przekroczył prędkość. Za popełnione wykroczenie 21-letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Otrzymał też wysoki mandat oraz punkty karne.

6 sierpnia 2022 roku około godziny 15:00 podczas działań piotrkowskiej grupy SPEED policjanci w alejach Kopernika w Piotrkowie, zauważyli rozpędzone audi. Po sprawdzeniu prędkości okazało się, że pirat drogowy jechał z prędkością 101 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci od razu ruszyli za nim. Już po chwili zatrzymali 21-latka do kontroli. Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

 

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pośpiech, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz w miejscach gdzie ruch pieszych jest wzmożony. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z udziałem rozpędzonego pojazdu. Zachowując odpowiednią prędkość dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wysokości mandatów karnych za przekroczenie prędkości:


 

  • o 31 - 40 km/h skutkuje mandatem karnym w wysokości 800 zł oraz 6 pkt karnymi,

  • o 41 - 51 km/h – 1000 zł oraz 8 pkt karnych,

  • o 51 - 60 km/h – 1500 zł oraz 10 pkt karnych,

  • o 61 – 70 km/h – 2000 zł oraz 10 pkt karnych,

  • o 71 km/h i więcej – 2500 zł oraz 10 pkt karnych


 

/st. asp. Izabela Gajewska/

 

  • wnętrze policyjnego radiowozu, na podszybiu policyjna czapka
Powrót na górę strony