Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z kontrabandą

Łódzcy policjanci zatrzymali 37 i 59-latka, użytkowników dwóch samochodów, w których podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli 90 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacowano na ponad 84 tysiące złotych. Za przestępstwo karno-skarbowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

5 sierpnia 2022 roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, jadąc ulicą Ekologiczną zwrócili uwagę na samochody zaparkowane przy tej ulicy. Postanowili wylegitymować znajdujących się w pobliżu mężczyzn i sprawdzić czy nie posiadają przedmiotów zabronionych prawem lub pochodzących z przestępstwa. Podchodząc do pojazdów mundurowi zauważyli w toyocie, leżące na tylnej kanapie kartonowe pudła.

Podczas sprawdzania ich zawartości znaleźli 10 pudełek zawierających papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kolejne 20 pudełek z papierosami zabezpieczyli w stojącym obok citroenie. W sumie dzięki czujności i dociekliwości funkcjonariuszy 90 tysięcy sztuk papierosów niewiadomego pochodzenia  nie trafi do sprzedaży. Zatrzymani mężczyźni w wieku 37 i 59 lat usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwo karno-skarbowe grozi im wysoka grzywna. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z V Komisariatu łódzkiej komendy.

Katarzyna Zdanowska

  • Zabezpieczone papierosy luzem w pudle kartonowym.
  • Kartony ułożone jeden na drugim i jedno pudło otwarte z  papierosami.
  • Stos kartonów z zabezpieczonymi papierosami.
Powrót na górę strony