Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa długi sierpniowy weekend

Od piątku 12 sierpnia do poniedziałku 15 sierpnia 2022 roku, policjanci garnizonu łódzkiego prowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2022”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami województwa łódzkiego. Działania poprzedziła ogólnopolska akcja „Prędkość”, podczas której policjanci z grupy SPEED nie tylko z ziemi ale i z powietrza prowadzili kontrole i ścigali piratów drogowych.

W ten długi wakacyjny weekend należy się spodziewać zwiększonej liczby policjantów ruchu drogowego, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie zabraknie też wsparcia z powietrza – do działań ruszy także policyjny śmigłowiec, który wyposażony w kamerę obejmie nadzór nad drogami naszego województwa. Mundurowi biorący udział w działaniach „Sierpniowy weekend 2022”, będą pełnić służbę nieprzerwanie do poniedziałku 15 sierpnia 2022 roku. W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy funkcjonariuszy w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi. Funkcjonariusze będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących będących pod wpływem alkoholu, drobiazgowo będą sprawdzać czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy najmłodsi podróżujący pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów.
Policjanci kontrolują również ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów. Przypominamy, że 14 i 15 sierpnia od 8:00 do 22:00 obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów.
Korzystając z kilku dni wolnych wielu z nas zdecyduje się na wyjazd. Planując taką podróż kierujmy się zasadę „wolniej oznacza bezpieczniej”. Pamiętajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypomnieć o bezpiecznym zachowaniu na drodze. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów.
W ciągu pierwszych dwóch dni działań na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 18 wypadków, w których zginęła 1 osoba a 18 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 36 nietrzeźwych kierujących.
/Radosław Gwis/

 

Powrót na górę strony