Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Pod lupę" weźmiemy motocyklistów

Od początku roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 88 wypadków z udziałem tych właśnie użytkowników dróg. Zginęło 5 osób a 79 zostało rannych. Jesteśmy pewni, że na drodze jest miejsce dla wszystkich pod warunkiem przestrzegania zasad bezpiecznego przemieszczania się.18 i 19 sierpnia 2022 roku na drogach województwa łódzkiego policjanci przeprowadzą działania pn. „Motocykliści”. Celem akcji jest wyeliminowanie brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów .

Policjanci ruchu drogowego w tym mundurowi z grupy SPEED w nieoznakowanych radiowozach wezmą pod lupę wszystkie zachowania motocyklistów. Biorąc pod uwagę tragiczny bilans zdarzeń ostatniego długiego weekendu podczas, którego zginęło 6 osób z czego 4 to kierujący jednośladami, działania mundurowych skierowane zostaną na ograniczenie wykroczeń popełnianych przez nierozsądnych motocyklistów,a w konsekwencji poprawy bezpieczeństwa w tej grupie użytkowników dróg. Okres wakacji to czas, gdy na polskich drogach możemy spotkać wielu motocyklistów. Ciepłe i słoneczne dni zachęcają do podróży jednośladami. Pamiętajmy, że motocykliści to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby oni mogli jednośladem bezpiecznie dojechać do celu muszą pamiętać o pewnych zachowaniach na drodze. Kultura jazdy, przestrzeganie przepisów, pamiętanie o zagrożeniach, szczególna ostrożność, a przede wszystkim trzeźwość w połączeniu z profesjonalnym strojem, odpowiednio dopasowanym kaskiem oraz sprawnym technicznie motocyklem może zapewnić bezpieczne dotarcie do celu. W zdarzeniach drogowych z udziałem motocyklistów mogą być oni zarówno pokrzywdzonymi jak i sprawcami wypadków drogowych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a szczególnie przypominamy kierowcom „czterech kółek” jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest nawet kilkukrotne spojrzenie w lusterko i zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowe, którzy to najbardziej narażeni są na najcięższe obrażenia jakich mogą doznać w trakcie wypadku. Rozwaga i wzajemne zrozumienie oraz tolerancja na drodze jest gwarancją bezpiecznego dotarcia do celu podróży.

mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

Powrót na górę strony