Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z ziemi i z powietrza - działania na A-2

Policjanci z grupy SPEED z ziemi i z powietrza kontrolowali przestrzeganie przepisów przez kierujących poruszających się autostradą A-2. Tym razem, po raz kolejny wzięli pod lupę samochody ciężarowe których kierujący nie stosują się do zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. I tym razem drogówkę podczas działań wspomagał policyjny śmigłowiec, którego załoga rejestrowała wykroczenia z "lotu ptaka".

7 sierpnia 2022 roku od wczesnych godzin porannych policjanci z grupy SPEED pod lupę wzięli zachowania kierowców samochodów ciężarowych na autostradzie A-2. Kontroli poddany został odcinek pomiędzy węzłami Łódź Północ, a Skierniewice. Tylko kilka godzin było potrzebne by mundurowi ujawnili aż 76 wykroczeń drogowych, w tym 44 związane z niestosowaniem przez kierujących samochodami ciężarowymi do znaku B-26 tj. zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Dużym zaskoczeniem dla zatrzymanych kierujących było to, że pomimo iż nie widzieli radiowozu drogówki, ich „wyczyny na drodze”, zostały zarejestrowane przez kamery zamontowane na śmigłowcu. Policjanci przypominają że, nie jest sztuką jechać zgodnie z przepisami gdy widzimy patrol ruchu drogowego na drodze, mistrzostwem jest wspólnie dbać o bezpieczeństwo na drogach i dawać przykład dobrego zachowania innym.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

  • Działania na A-2, ciężarówki jadące autostradą widok ze śmigłowca.
  • Działania na A-2, autostrada widziana z lotu ptaka.
  • Działania na A-2, parking przy autostradzie, policjanci kontrolują samochód ciężarowy, po prawej stronie oznakowany radiowóz policyjny.
Powrót na górę strony