Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podsumowali pierwszy dzień działań „Motocykliści”

Jeden wypadek w całym województwie, 633 ujawnione wykroczenia – to bilans pierwszego dnia działań, w których udział między innymi wzięli mundurowi z grupy SPEED.

18 sierpnia 2022 roku od samego rana funkcjonariusze drogówki w całym województwie łódzkim wzięli pod lupę nie tylko samych motocyklistów, ale również kierujących innymi pojazdami. Bacznie przyglądali się relacjom pomiędzy użytkownikami dwóch i czterech kółek, ale przed wszystkim zwracali uwagę na prędkość, trzeźwość, uprawnienia i stan techniczny pojazdów.

W tym dniu policjanci w białych czapkach skontrolowali 862 pojazdy, w tym 262 motocyklistów ujawniając 633 wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości w tym, prędkość przekroczyło 20 kierujących jednośladami. Zatrzymano 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o tzw. plus 50 i aż 51 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny. W tej grupie znaleźli się również kierujący motocyklami.

W całym województwie łódzkim tego dnia wydarzył się tylko jeden wypadek drogowy. Do zdarzenia doszło w Łodzi na ulicy Brzezińskiej. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia 31 letnia kierująca fordem wjeżdżając na skrzyżowanie o ruchu okrężnym nie ustąpiła pierwszeństwa 27 letniemu motocykliście. W wyniku uderzenia kierujący jednośladem doznał obrażeń i został przewieziony do jednego z łódzkich szpitali.

Warto również wspomnieć, że policjanci ujawnili jednego kierującego motocyklem, który poruszał się w sądowym zakazie. Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, który nie stosuje się do sądowego zakazu podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

  • Widok ekranu rejestratora z pomiarem prędkości nadjeżdżającego motocykla.
Powrót na górę strony