Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Motocykliści" podsumowane

1863 skontrolowanych pojazdów w tym 542 motocykli. 1362 ujawnionych wykroczeń, 1065 przekroczenia prędkości w tym 38 popełnionych przez motocyklistów, 8 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości o tzw. 50 plus – to bilans dwudniowych działań pn."Motocykliści”.

Biorąc pod uwagę tragiczny bilans zdarzeń z udziałem jednośladów 18 i 19 sierpnia funkcjonariusze drogówki w całym województwie wzięli pod lupę nie tylko samych motocyklistów, ale również kierujących innymi pojazdami. Celem akcji było przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów oraz wyeliminowanie faktów brawurowej i niebezpiecznej jazdy.

Przypominamy, że motocykliści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby oni mogli jednośladem bezpiecznie dojechać do celu muszą pamiętać o pewnych zachowaniach na drodze. Kultura jazdy, przestrzeganie przepisów, pamiętanie o zagrożeniach, szczególna ostrożność, a przede wszystkim trzeźwość w połączeniu z profesjonalnym strojem, odpowiednio dopasowanym kaskiem oraz sprawnym technicznie motocyklem może zapewnić bezpieczne dotarcie do celu. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy z uczestników ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku zderzenia motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na wyjście z wypadku bez obrażeń, takie sytuacje niestety ale coraz częściej kończą się tragicznie.

mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

Powrót na górę strony