Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Trzeźwość" na drogach województwa łódzkiego

27 i 28 sierpnia funkcjonariusze ruchu drogowego w całym województwie łódzkim przeprowadzili dziania „Trzeźwość”. Efektem pracy policjantów było wyeliminowanie z ruchu, kolejnych, tym razem 25 pijanych kierujących. Od początku wakacji mundurowi ujawnili 1310 nietrzeźwych kierujących

Działania „Trzeźwość” prowadzane są cyklicznie na drogach naszego województwa. Ich głównym zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach m. in. poprzez eliminowanie z dróg pijanych kierowców, którzy niewątpliwie są dużym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, swojego życia i zdrowia, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. To była kolejna odsłona wakacyjnej akcji „Trzeźwość”. Po raz kolejny zostali zatrzymani nietrzeźwi kierujący. W związku z prowadzonymi działaniami na terenie naszego województwa mundurowi zorganizowali wiele punktów kontrolnych. Policjanci przebadali na zawartość alkoholu blisko 4000 kierujących, ujawniając aż 25 osób prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwości. Amatorzy jazdy "na podwójnym gazie" oprócz tego, że pozbyli się praw jazdy (policjanci zatrzymali 18 blankietów), za swoje czyny będą teraz odpowiadać przed sądem.

Ponownie apelujemy! Nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ryzykujemy nie tylko swoim życiem, ale też życiem innych uczestników ruchu drogowego.

/Marzanna Boratyńska/

  • Policjant obok radiowozu, na masce leży urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie.
Powrót na górę strony