Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się 10 lat przed wymiarem sprawiedliwości – teraz odpowie za oszustwa

Nawet długotrwałe ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości nie zmniejsza czujności organów ścigania. Przekonał się o tym poszukiwany od 10 lat mężczyzna. Za 39-latkiem wystawiony był list gończy przez Sąd Okręgowy w Łodzi. Został zatrzymany na terenie województwa świętokrzyskiego. Poszukiwany ma do odbycia karę 11 lat pozbawienia wolności za oszustwa.

Dwa lata intensywnych i szeroko zakrojonych ustaleń kryminalnych z kutnowskiej komendy doprowadziły do ustalenia miejsca ukrywania się mężczyzny, który od 10 lat unikał pobytu w więzieniu. 39-latek poszukiwany był listem gończym przez Sąd Okręgowy w Łodzi za oszustwa. Sprawa była wyjątkowo trudna ponieważ  prowadził zakonspirowany sposób życia. W swoim zachowaniu unikał kontaktów z osobami postronnymi. Działał pod pseudonimem. W tym celu od 6 września 2022 roku na terenie województwa świętokrzyskiego prowadzone były bardzo skomplikowane ze względu na topografię i zasięg terenu działania. Wzięli w nich udział kutnowscy kryminalni, którzy współpracowali z  funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz policjantami z wydziału kryminalnego komendy w Ostrowcu Świętokrzyskim. 39-latek został zatrzymany na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego gdzie spędzi  11 lat.
Taka sytuacja jednoznacznie wskazuje, że nikt kto złamał prawo nie uniknie kary i prędzej czy później odpowie za swoje czyny.
 
Policjanci z kutnowskiej komendy dziękują za pomoc i wsparcie przy zatrzymaniu funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim  oraz policjantom z Posterunku Policji w Ćmielowie,.

kom. Edyta Machnik

 

  • dwoje policjantów po cywilnemu prowadzą zatrzymanego korytarzem komendy
Powrót na górę strony