Informacje

Na autostradzie wyprzedzał pasem awaryjnym!

Kutnowscy policjanci ustalili pirata drogowego, który jadąc autostradą A1 przez teren powiatu wyprzedzał samochody pasem awaryjnym. Kierowcą BMW okazał się 27-latek z województwa pomorskiego. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Gdyby sytuacja zdarzyła się po 17 września kara mogłaby być dużo wyższa. Jeśli byłeś świadkiem nagannego zachowania innego uczestnika ruchu - Powiadom nas!

Na skrzynkę mailową stopagresjidrogowej@kutno.ld.policja.gov.pl  wpłynęła wiadomość od jednego z kierowców. Z przekazanych informacji wynikało, że posiada film z nagraniem ukazującym jazdę  kierowcy BMW, który nieodpowiedzialnie zachowywał się na autostradzie, łamiąc przepisy, a tym samym narażając siebie i  innych na niebezpieczeństwo.

Jak ustalili policjanci, zdarzenie miało miejsce w lipcu 2022 roku, na autostradzie A1 na terenie powiatu kutnowskiego. Na nagraniu widać jak kierowca BMW, z dużą prędkością wyprzedza wszystkie pojazdy pasem awaryjnym. W toku postępowania okazało się również, że kierowca jadąc dalej autostradą nie zachowywał minimalnego odstępu od poprzedzającego go pojazdu.

Dzięki nagraniu z kamery samochodowej, którą udostępnił zgłaszający kierowca, policjanci ustalili personalia pirata drogowego. Był nim 27-latek z województwa pomorskiego. Nie mając nic na swoje usprawiedliwienie, za swoje zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Na jego koncie według starego jeszcze taryfikatora pojawiły się 4 punkty karne. 17 września 2022 roku weszła w życie kolejna nowelizacja przepisów ruchu drogowego. Zgodnie z którymi za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym możemy uzyskać więcej punktów karnych, a w niektórych przypadkach zostać recydywistą i być „podwójnie” ukaranym, ale przede wszystkim pamiętaj kierowco o tym, że każde takie zachowanie stwarza realne zagrożenie na drodze.

kom. Edyta Machnik

Film 20220919-123464-blur-video.mp4

Pobierz plik 20220919-123464-blur-video.mp4 (format mp4 - rozmiar 18.35 MB)

Nagranie audio audideskrypcja_filmu.m4a

Pobierz plik audideskrypcja_filmu.m4a (format mp3 - rozmiar 164.8 KB)

Powrót na górę strony