Informacje

Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

17 września 2022 roku weszła w życie kolejna nowelizacja przepisów ruchu drogowego. Na własnej skórze odczuł zmianę przepisów 41-letni kierujący 1renault, który za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym otrzymał od rawskich policjantów mandat w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. Mężczyzna stracił również uprawnienia na 3 miesiące.

Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Większość z kierowców o tym wie, jednak nie wszyscy w praktyce chcą stosować się do tych podstawowych przepisów ruchu drogowego. Policjanci z rawskiej komendy 19 września 2022 roku przed godziną 18.00, zatrzymali prawo jazdy kierującemu renault, który z nadmierną prędkością jechał w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego jechał zbyt szybko o 52 km/h na ulicy Księże Domki w Rawie Mazowieckiej, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Zgodnie z przepisami, które obowiązują od soboty 17 września, 41-letni kierowca zastał ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych. Stracił również uprawnienia na 3 miesiące. To już 51 prawo jazdy zatrzymane w tym roku przez rawskich policjantów.

W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

mł. asp. Agata Krawczyk

Powrót na górę strony