Informacje

17-latek za kierownicą, a pijany pasażer na błotniku

Policjanci z rawskiej drogówki zauważyli jadący drogą ciągnik rolniczy, którego kierowca nie radził sobie z kierowaniem. Na błotniku siedział pasażer, który z kolei miał problem z utrzymaniem koordynacji. Kierującym okazał się 17-latek bez prawa jazdy, a pasażer w stanie nietrzeźwości, kiedy zobaczył policjantów spadł na chodnik. Nieletnim kierowcą zajmie się sąd rodzinny.

18 września 2022 roku, po godzinie 16.00 policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów jadących drogą wojewódzką 725 w Woli Chojnacie. Zauważyli wyjeżdżający z drogi podporządkowanej ciągnik rolniczy, którego kierowca ewidentnie nie radził sobie z kierowaniem. Inne samochody zwalniały oraz trąbiły na traktorzystę. Policjanci ruszyli w kierunku jadącego, wtedy ten zjechał na chodnik i zatrzymał się. Na błotniku ciągnika siedział mężczyzna pod znacznym wpływem alkoholu, kiedy zobaczył zbliżających się mundurowych upadł na chodnik. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Okazało się, że traktorem kieruje 17-latek, nie posiadający uprawnień. Pojazd jest niedopuszczony do ruchu, nie posiada aktualnej polisy OC, a stan techniczny jest w opłakanym stanie.

Pasażer za dopuszczenie do prowadzenia pojazdem przez osobę nie mającą wymaganych uprawnień, został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Natomiast nieletni za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem rodzinnym.

Policjanci ostrzegają, że co roku w Polsce podczas prac na polach dochodzi do wielu wypadków z udziałem dzieci i młodzieży. Apelujemy do wszystkich o rozwagę podczas wykonywania tego rodzaju prac. Pamiętajmy również o tym, że osoba nie posiadająca uprawnień do kierowania stanowi duże zagrożenie nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla samego siebie.

mł. asp. Agata Krawczyk

  • ciągnik rolniczy z przyczepką stojący na chodniku oraz radiowóz
Powrót na górę strony