Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny alkohol zabezpieczony przez policjantów

Policjanci ze zduńskowolskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli prawie 220 litrów wysokoprocentowego alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano 68-letniego mężczyznę. Za popełnione wykroczenie skarbowe grozi wysoka grzywna.

Policjanci, którzy na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkaniec Zduńskiej Woli może posiadać w miejscu swojego zamieszkania alkohol nie posiadający polskich znaków skarbowych akcyzy. Chcąc zweryfikować posiadaną informację pojechali pod ustalony adres. Szybko okazało się, że to był dobry trop. W wyniku przeszukania budynków mieszkalnych i gospodarczych na wytypowanej posesji, funkcjonariusze ujawnili 219, 5 litra nielegalnego alkoholu. W zasobach 68-latka znajdowały się 194 plastikowe butelki o pojemności 1 litra, w których znajdował się czysty spirytus oraz 51 butelek z tworzywa sztucznego o pojemności 0,5 litra z zawartością tak zwanej „przepalanki”. Amator „lewego” alkoholu tłumaczył się, że jest to lokata pieniędzy w dzisiejszych ciężkich czasach. Zabezpieczony alkohol bez polskich znaków akcyzy uszczuplił kwotę akcyzy o 13 560 złotych. Mężczyźnie za popełnione wykroczenie skarbowe grozi wysoka grzywna.


Pamiętajmy, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na utratę zdrowia, a nawet życia.

 

mł. asp. Paulina Matysiak

  • policjant przy zabezpieczonym nielegalnym alkoholu
  • policjant przy ujawnionej tak zwanej "przepalance"
  • policjant przy zabezpieczonej tak zwanej przepalance
Powrót na górę strony