Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku

Świadkowie ujęli kierowcę forda, który nie udzielając pomocy poszkodowanemu odjechał z miejsca wypadku drogowego. Okazało się, że 45-latek był nietrzeźwy i miał zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego doszło 25 września 2022 roku około godziny 17.00 w miejscowości Trakt Puszczański w gminie Szczerców. Wstępnie ustalono, że kierujący motocyklem Yamaha jadąc w kierunku miejscowości Osina nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go forda galaxy w wyniku czego uderzył w tył auta i upadł na ziemię. Motocyklista został ranny. Niestety kierujący fordem mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Naocznym świadkiem tego zajścia był rowerzysta, który zatrzymał najbliższy przejeżdżający samochód i przekazał kierującemu opis samochodu oraz kierunek ucieczki kierującego. Dzięki szybkiej reakcji świadków, kierowca forda został ujęty i przekazany w ręce policjantów w pobliskiej miejscowości Niwy. Na skutek odniesionych obrażeń motocyklista przetransportowany został śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Łodzi. Jak się okazało, kierowca forda był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Ponadto kilkanaście dni wcześniej zatrzymano jego prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu. W tej sytuacji 45-letniego mieszkańca gminy Szczerców zatrzymano. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu w wypadku.

Przypominamy, że zgodnie z artykułem 44 Kodeksu drogowego kierujący oraz każdy uczestnik wypadku ZAWSZE mają OBOWIĄZEK udzielenia poszkodowanym niezbędnej pomocy oraz wezwania pogotowia. Nieudzielenie takiej pomocy skutkować może konsekwencjami wynikającymi z artykułu 162 Kodeksu Karnego w brzmieniu, że kto nie udziela pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu naraża się na karę pozbawienia wolności do lat 3.

Wszystkim zaangażowanym w ujęcie nietrzeźwego kierującego dziękujemy za reakcję i wzorową postawę obywatelską.

/st. sierż. Wioletta Kotecka/

  • wiejska droga, uszkodzony podczas wypadku samochód ford galaxy
Powrót na górę strony