Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dzień odblasków, w ramach działań „Świeć Przykładem”

1 października 2022 roku policjanci garnizonu łódzkiego rozpoczynają akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Świeć Przykładem” Tego dnia przypada również Międzynarodowy Dzień Seniora, a także „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”.

Działania informacyjno-edukacyjne „ Świeć Przykładem” to przede wszystkim zwrócenie uwagi i zachęcenie niechronionych uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych. Używanie  elementów odblaskowych ma szczególne znaczenie właśnie teraz gdy nadeszła  jesień a w niedalekiej przyszłości będzie  zima. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, zła widoczność w ciągu dnia, w połączeniu z ciemnym  ubraniem sprawiają, że kierującemu trudno jest dostrzec niechronionego uczestnika ruchu drogowego.
Daj się zauważyć!   Widząc z daleka świecący punkt  kierujący ma więcej czasuna odpowiednią reakcję. Zyskana w ten sposób chwila   może  uratować zdrowie lub  nawet życie pieszego, rowerzysty. Policjanci od lat zachęcają wszystkie grupy wiekowe (w tym przede wszystkim seniorów) do używania elementów odblaskowych. Powinniśmy pamiętać,  że każdy pieszy poruszający się po drodze,po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać odblasków w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Czego Jaś się nauczy Jan będzie umiał to stare polskie przysłowie ma duże znaczenie. Patrząc w przyszłość mundurowi edukują najmłodszych. Wizyta w Szkole Podstawowej nr 137 w Łodzi  była  dobrym tego przykładem. Podczas pogadanki prowadzonej przez policjantkę z drogówki najmłodsi usłyszeli jak należy bezpiecznie poruszać się po ulicach i dlaczego noszenie elementów odblaskowych, jest tak istotne dla naszego bezpieczeństwa. Pierwszoklasiści zostali ambasadorami akcji „Świeć przykładem”, po to by później świecąc przykładem  zachęcali dorosłych do noszenia elementów odblaskowych. Miłym akcentem na zakończenie spotkania było wręczenia  kamizelek i opasek odblaskowych dla wszystkich milusińskich,  a także  wspólne kolorowanie rysunku SPEEDKA.

asp sztab Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

 

 

 

  • Policjantka w klasie mówi uczniom o bezpieczeństwie na drodze i elementach odblaskowych.
Powrót na górę strony