Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyła prędkość o 80 km/h w terenie zabudowanym

O tym, z jakimi konsekwencjami może spotkać się kierowca lekceważący przepisy ruchu drogowego, tym razem przekonała się 19-latka, która na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędziła hyundaiem z prędkością 130 km/h. Straciła uprawnienia do kierowania na 3 miesiące i otrzymała 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych. Apelujemy o rozsądek! Nadmierna prędkość i brawura to śmiertelne niebezpieczeństwo.

4 października 2022 roku, policjanci z bełchatowskiej drogówki pełniący służbę w ramach grupy SPEED kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. W miejscowości Łuszczanowice na terenie gminy Kleszczów, o godzinie 11.46, zmierzyli prędkość między innymi samochodu marki HYUNDAI. Okazało się, że kierująca nim 19-latka, w obszarze zabudowanym, jechała z prędkością 130 km/h. W ten sposób przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o 80 km/h. Kobieta straciła uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z taryfikatorem została ukarana mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych i 15 punktami karnymi.

Apelujemy o ostrożną jazdę zgodną z przepisami. Przypominamy iż nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania oraz mniejsza szansa na właściwą, bezpieczną reakcję w momencie zagrożenia, czy pojawienia się na drodze przeszkody. Kierując pojazdem należy dostosować prędkość nie tylko do obowiązujących ograniczeń, lecz także do warunków drogowych i własnych umiejętności. Policyjne działania mają na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

 

nadkom Iwona Kaszewska

  • pomiar prędkości, na monitorze wyświetla się prędkość 130 km/h. Widoczny jest tez pojazd osobowy
Powrót na górę strony