Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie narkotyków

Sieradzcy kryminalni zatrzymali 39-latka, który w szafkach w swoim mieszkaniu ukrywał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 250 gramów nielegalnych substancji. Zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop 39-letniego mieszkańca Sieradza. Podejrzewali, że w swoim mieszkaniu może on przechowywać środki odurzające. 5 października 2022 roku około godziny 21.30 na klatce schodowej jego bloku, zastali typowanego mężczyznę. Kiedy weszli do mieszkania, w szafce jego pokoju policjanci znaleźli dwie torebki foliowe z nielegalnymi substancjami. W rozmowie z policjantami 39-latek oświadczył, że narkotyki należą do niego i posiada je na własny użytek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 250 gramów zakazanych środków. Wstępne badanie potwierdziło, że było to prawie 90 gramów amfetaminy i ponad 160 gramów metamfetaminy. Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu sąd zastosował wobec 39-latka dwumiesięczny areszt. Za to przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka

 

  • po schodach  aresztu policjant w kamizelce z napisem policja oraz nieumundurowany policjant prowadzą zatrzymanego który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu
  • w areszcie policjant w kamizelce z napisem policja zakłada zatrzymanemu kajdanki na ręce trzymane z tyłu
  • na stoliku leżą dwie torby foliowe z białym proszkiem
Powrót na górę strony