Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantom tłumaczył że pomylił drogi i chcąc nadrobić stracony czas

Kierowca mercedesa przekroczył prędkość. Został zatrzymany przez mundurowych z grupy SPEED. Policjantom tłumaczył że pomylił drogi i chcąc nadrobić stracony czas przekroczył prędkość. Za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

10 października 2022 roku policjanci z grupy SPEED pełnili służbę w  miejscowości Tuszyn. Około godziny 9:40 zauważyli pędzące  w kierunku Łodzi auto. Laserowym miernikiem prędkości sprawdzili jego szybkość. Urządzenie wyświetliło aż 152 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli. Podczas rozmowy z mundurowymi 38–latek tłumaczył, że jedzie z województwa mazowieckiego
na spotkanie służbowe poza granicami naszego kraju. Ponieważ źle zjechał z autostrady, postanowił nadrobić stracony czas szybkością. Ten jego zły wybór doprowadził w konsekwencji do przekroczenia dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym aż o 102 km/h. Mężczyzna nie kwestionował popełnionego wykroczenia, przyjął mandat karny w wysokości 2500 zł. Na jego konto kierowcy wpłynęło 15 punktów karnych. Stracił też prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Nadrabianie czasu prędkością to zły wybór. W takiej sytuacji najlepiej jest powiadomić osobę z którą jesteśmy umówieni o naszym spóźnieniu. Nie zapominajmy że, nadal to prędkość jest w czołówce przyczyn zdarzeń drogowych. Ponadto za przekroczenie prędkości, jazdę po alkoholu czy niezatrzymanie do kontroli możemy stracić prawo jazdy.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska  WRD KWP w Łodzi  
 

  • samochód w kamerze wideorejestratora
Powrót na górę strony