Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dron nad autostradą

Policjanci z grupy SPEED, kontrolowali przestrzeganie przepisów przez kierujących podróżujących autostradą A-2. Niestety nadal wśród użytkowników autostrad czy dróg ekspresowych, są tacy u których pośpiech bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Mundurowi, aby skutecznie eliminować z ruchu piratów drogowych i chronić przed nimi innych podróżujących przeprowadzili działania z ziemi i z powietrza.

20 października 2022 roku policjanci z grupy SPEED wsparci z powietrza policyjnym dronem  przeprowadzili działania na Autostradzie A2. Mundurowi pod lupę wzięli przede wszystkim zachowania kierujących samochodami ciężarowymi. Pod czujne oko policjantów trafili również ci kierujący, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Kilku godzin potrzebowali policjanci aby ujawnić ponad 70 wykroczeń, w tym 31 związanych z niestosowaniem kierujących do znaku B-26 tj. zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Zaskoczeniem dla wielu był fakt, że pomimo iż nie widzieli radiowozu, ich wyczyny na drodze, zostały zarejestrowane przez kamery unoszącego się nad autostradą  drona.  Policjanci podkreślają, że kierujący powinni wiedzieć iż w żadnej sytuacji nie warto łamać przepisów kodeksu drogowego. W sumie  tego dnia na autostradzie mundurowi ujawnili 71 wykroczeń, wynik 3 kontroli znajdzie swój finał w sądzie. Ponadto z uwagi na  stan techniczny pojazdu, w 5 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.

Policjanci przypominają!

Przekraczanie prędkości i niestosowanie do zakazu wyprzedzania to jedne z wielu wykroczeń ujętych w katalogu recydywy w ruchu drogowym.

W przypadku gdy kierujący samochodem ciężarowym wyprzedza w miejscu zabronionym dla typu pojazdu którym się porusza, musi się liczyć z nałożeniem mandatu karnego w wysokości 1000 zł i 15 punktów karnych. W przypadku popełnienia ponownie tego samego wykroczenia mandat karny wzrośnie do 2000 zł i do konta kierowcy zostanie dopisanych kolejnych 15 punktów karnych. W takim przypadku kierowca ten zostanie skierowany na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji.

 

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi.

  • autostrada, widok z powietrza
  • autostrada
  • radiowóz a w tle wiadukt nad autostradą
Powrót na górę strony