Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy włamań na terenie ogródków działkowych zatrzymani

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania. Celem 27 i 30-latka były domki letniskowe na terenie ogródków działkowych w Łęczycy. Ich łupem padły między innymi elektronarzędzia, a nawet obuwie sportowe. Łącznie usłyszeli sześć zarzutów dotyczących włamań i jednego przestępstwa kradzieży. Decyzją sądu na 3 miesiące trafił już do więzienia.

W połowie października 2022 roku policjanci zostali zawiadomieni o włamaniach na terenie Łęczycy. Celem sprawców były domki letniskowe znajdujące się na jednym z ogródków działkowych w mieście. Przestępcy, aby dostać się do środka pokonywali zabezpieczenia okien i drzwi. Ich łupem padły elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy, a nawet obuwie sportowe. Dzięki wnikliwej analizie zbieranych informacji śledczy ustalili, że związek z tymi czynami ma 30-letni mieszkaniec powiatu kolskiego. 19 października 2022 roku mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia w ręce kryminalnych wpadł 27-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego, który pomagał mu w tych przestępstwach. Zatrzymani usłyszeli sześć zarzutów dotyczących włamań i jeden przestępstwa kradzieży. Tylko za samą kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia. 27-latkowi, który działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa grozi jeszcze wyższy wymiar kary. Decyzją sądu na 3 miesiące trafił już do aresztu.


Pamiętajmy, aby na działce podczas naszej nieobecności, nie pozostawiać wartościowych przedmiotów . Zabezpieczmy należycie drzwi i okna w swoim domku, załóżmy dobre zamki. Każde dodatkowe zabezpieczenie jest dla przestępcy przeszkodą i może go odstraszyć. Podczas pobytu na terenie ogródków działkowych warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu. Może to być sposób zbierania informacji przez złodziei. O wszelkich zagrożeniach oraz o podejrzeniu kradzieży lub włamania należy jak najszybciej powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

asp.sztab. Mariusz Kowalski

  • Dwóch policjantów stoi tyłem z zatrzymanym przed radiowozem.
  • Policjant stoi tyłem z zatrzymanym przed radiowozem.
Powrót na górę strony