Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszystkich Świętych – uważajmy na drogach

Od 28 października 2022 roku od godz. 6:00 do 2 listopada 2022 roku do godz. 22:00, prowadzone będą działania skupiające się na zapewnieniu bezpieczeństwa podczas obchodów Święta Zmarłych. Tradycyjnie w tym okresie będziemy mieli do czynienia ze wzmożonym ruchem na drogach, a co za tym idzie z utrudnieniami, szczególnie w rejonach cmentarzy.

Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę w rejonach cmentarzy będzie zapewnienie płynności  i bezpieczeństwa ruchu drogowego szczególnie w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych jak również udzielanie informacji zainteresowanym o czasowych zmianach w organizacji ruchu.

Zakaz ruchu ciężarówek na terenie miasta

W dniach 31.10 – 01.11.2022 r. obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton i tak:

31 października 2022 roku w godz. 18.00 - 22.00

1 listopada 2022 roku w godz. 8:00 – 22:00

Utrudnienia w okolicach  cmentarzy.

Kierujący pojazdami, piesi czy rowerzyści powinni pamiętać, że w rejonach cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu. W związku z tym należy szczególnie zwracać uwagę na znaki drogowe, oraz stosować się do wszystkich poleceń policjantów, którzy w tych dniach w najbardziej newralgicznych miejscach będą ręcznie kierowali ruchem.

Przypominamy zatem postawy policjantów ręcznie kierujących ruchem:

- gdy policjant stoi przodem lub tyłem do naszego kierunku jazdy – oznacza to ZAKAZ WJAZDU NA SKRZYŻOWANIE (odpowiednik czerwonego światła)

- gdy policjant stoi BOKIEM do naszego kierunku jazdy – oznacza to, że MOŻNA WJECHAĆ NA SKRZYŻOWANIE (odpowiednik światła zielonego)

- gdy policjant stoi przodem, tyłem lub bokiem do naszego kierunku jazdy z podniesioną ręką – oznacza to, że NIE MOŻNA WJECHAĆ NA SKRZYŻOWANIE, A POJAZDY KTÓRE WJECHAŁY MUSZĄ SKRZYŻOWANIE OPUŚCIĆ (odpowiednik światła żółtego)

Podobnie zachować muszą się piesi: postawa policjanta bokiem do kierunku przejścia – IDŹ, przodem lub tyłem – STÓJ

Policjanci apelują !

- pozostawiajmy samochody w miejscach gdzie nie zabraniają nam tego przepisy, nie parkujmy samochodów w miejscach do tego nieprzeznaczonych,

- nie powodujmy zagrożenia bezpieczeństwa, stosujmy się do obowiązujących przepisów,

- nie blokujmy ruchu innym, pamiętajmy o tym, że nie jesteśmy sami na jezdni a groby swoich najbliższych chce odwiedzić każdy, w szczególności osoby starsze,

- zwracajmy szczególną uwagę na pieszych, których w rejonach nekropolii będzie znacznie więcej,

- zadbajmy o własną widoczność, używajmy elementów odblaskowych, które po zmroku znacznie poprawią poziom naszego bezpieczeństwa,

- nie zostawiajmy w pojazdach przedmiotów wartościowych.

 

mł. asp. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

Powrót na górę strony