Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Lider Analityków Kryminalnych Policji 2022” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Policjant Sekcji Analizy Kryminalnej Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zajął drugie miejsce w konkursie na najlepszą analizę kryminalną. Konkurs przeprowadzono w ramach XIX Sympozjum Analityków Kryminalnych Policji 2022. Przedsięwzięcie zorganizowało Biuro Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji.

Pomiędzy 18 a 21 października 2022 roku w Rynie odbyło się XIX Sympozjum Analityków Kryminalnych Policji. Temat przewodni tegorocznego spotkania to „ Kryptoaktywa i cyberprzestrzeń – wyzwania i potrzeby współczesnej analizy kryminalnej”. Wydarzenie od lat stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczeń fachowców z policji oraz innych służb i instytucji. To także świetna okazja do dyskusji na temat nowych rozwiązań, które w przyszłości mogą pomóc analitykom osiągać lepsze efekty swojej pracy.
Podczas sympozjum rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu na „Lidera Analityków Kryminalnych Policji 2022”, do którego zakwalifikowano 18 prezentacji przygotowanych w oparciu o sprawy prowadzone przez funkcjonariuszy. Prelegenci mieli za zadanie przedstawić efekty swojej czasem wieloletniej pracy. Zwracali uwagę na problemy, z jakimi zmagali się podczas prowadzenia spraw, wskazywali sposoby ich rozwiązania i narzędzia informatyczne, z których korzystali próbując rozwikłać zagadki. W tym roku drugie miejsce przypadło policjantowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi za analizę dotyczącą oszustw finansowych. Jak podkreśliło jury wyróżnienie to efekt zaangażowania autora prezentacji oraz prelegenta, ich profesjonalizmu i specjalistycznej wiedzy przekazanej w ujęciu praktycznym i przydatnym dla innych analityków kryminalnych policji.
Paulina Matusiak-Worek

 

Powrót na górę strony