Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi na tropie narkotyków

Dzielnicowi z VIII Komisariatu Policji w Łodzi zauważyli mężczyznę, który za wszelką cenę próbował uniknąć kontaktu z funkcjonariuszami. Mężczyzna próbował uciec, gdyż posiadał amfetaminę. Policjanci dotarli także do 40-latka, u którego zabezpieczono ponad pół kilograma różnych narkotyków. 40-latek decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

Dzielnicowi z VIII Komisariatu Policji w Łodzi podczas służby prewencyjnej zauważyli mężczyznę, który widząc oznakowany radiowóz policyjny wyraźnie unikał spotkania. Mężczyzna nagle odwrócił się i odszedł w przeciwnym kierunku. Policjanci postanowili sprawdzić powód takiego zachowania. Podczas legitymowania mężczyzny funkcjonariusze zauważyli, że miał na odzieży ślady po białym proszku. W efekcie przeprowadzonej kontroli przy 25-latku funkcjonariusze zabezpieczyli torebkę z amfetaminą.

Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności doprowadziły policjantów do mieszkania 40-latka, gdzie zabezpieczono łącznie ponad pół kilograma narkotyków różnego rodzaju - w tym marihuanę i znaczną ilość amfetaminy. W ten sposób w ręce policjantów wpadł 40-letni mężczyzna trudniący się sprzedażą nielegalnych substancji oraz jego klient. Jak się okazało, 40-latek był już w przeszłości notowany za podobne czyny. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 40-letni podejrzany został aresztowany na 3 miesiące.

nadkom. Marcin Fiedukowicz

Powrót na górę strony