Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana wiozła 3-letnie dziecko

Tylko jednego dnia policjanci z ruchu drogowego wyeliminowali zagrożenie jakie niosło pięciu pijanych kierujących. Wśród nich była 42-letnia kobieta, która wsiadła za kierownicę mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie a ponadto przewoziła 3-letnie dziecko. To kompletny brak odpowiedzialności!

7 listopada 2022 roku w Kiernozi podczas akcji „Alkohol i narkotyki” policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli bmw. Za kierownicą znajdowała się 42-letnia mieszkanka powiatu łowickiego. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 42-latka przewoziła autem 3-letnie dziecko. Kobieta zakończyła jazdę, a dziecko przekazano pod opiekę członkowi rodziny. Oprócz utraty uprawnień do kierowania kobieta odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się również sąd rodzinny. 

Tuż po godzinie 8.00  w Łyszkowicach na węźle autostrady A2 podczas innej kontroli policyjnej okazało się, że 27-latek z powiatu rawskiego poruszał się ciężarowym mercedesem mając prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Około godziny 18.30 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie od świadka, że w rejonie pól w okolicy Złakowa Kościelnego opel zafira zatrzymał się na poboczu a kiedy świadek podszedł do auta kierujący zasnął za kierownicą i czuć było od niego alkohol. W związku z tym świadek wyjął kluczyki i powiadomił policję. Kierujący opuścił pojazd, ale powrócił gdy mundurowi pojawili się na miejscu. W chwili badania  45-latek z powiatu łowickiego miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Przed godziną 19-tą policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o kolizji drogowej na 391 kilometrze autostrady A2 w kierunku Warszawy. Mundurowi ustalili, że doszło tam do awarii jaguara. Kierujący 43-letni warszawianin zatrzymał się włączył światła awaryjne, ustawiając również trójkąt ostrzegawczy. Po chwili uderzyła w niego skoda kierowana przez 56-letniego mieszkańca Poznania. Okazało się, że 56-letni sprawca kolizji był pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wszyscy stracili prawo jazdy a ponadto grozi im również kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek. Wsiadanie za kierownicę jest kompletnie nieodpowiedzialne, naraża na niebezpieczeństwo nie tylko innych użytkowników dróg ale i przewożonych przez nas pasażerów, często naszych bliskich czy znajomych. 
Pamiętajmy, jeśli widzimy nietrzeźwego kierującego nie wahajmy się zareagować i dzwońmy pod numer 112!  

nadkom. Urszula Szymczak

Powrót na górę strony