Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste obchody Dnia Służby Cywilnej

Z okazji Dnia Służby Cywilnej oraz przypadającego w tym roku 100-lecia uchwalenia ustawy o państwowej służbie cywilnej, w KWP w Łodzi odbyła się zbiórka, podczas której wyróżniono 66 pracowników łódzkiej policji. Uroczystość uświetnił koncert pieśni patriotycznych.

17 lutego 1922 roku Sejm uchwalił Ustawę o państwowej służbie cywilnej. W tym roku mija dokładnie 100 lat od tego przełomowego wydarzenia. Decyzję o odtworzeniu tak pojmowanej Służby Cywilnej należy uznać za jeden z głównych elementów transformacji ustrojowej po 1989 roku. Osadzona w przepisach Konstytucji RP oraz Ustawy z 21 listopada 2008 roku, służba ta stanowi dziś jeden z filarów państwa.
Obchody Dnia Służby Cywilnej zorganizowano 10 listopada 2022 roku w auli im. nadinsp. Henryka Wardęskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Po oficjalnym wprowadzeniu sztandaru komendy wojewódzkiej i złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości, minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich zmarłych pracowników policji, między innymi tych, którzy zmarli w wyniku zakażenia wirusem Sars-CoV-2. Następnie lektor powitał zgromadzonych gości. W uroczystości wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Tomasz Olczyk, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. logistyki insp. Tomasz Jędrzejowski, Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi ks. ppor. Jacek Syjud, Przewodniczący NSZZ Policjantów województwa łódzkiego nadkom. Krzysztof Balcer oraz karda kierownicza policji województwa łódzkiego. W dalszej części zbiórki szef łódzkiej policji wręczył pracownikom cywilnym odznaczenia i listy gratulacyjne. Brązowy Medal za Zasługi dla Policji otrzymało 2 pracowników. Medal ten został ustanowiony ustawą z dnia 7 czerwca 2001 roku jako odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań policji. Następnie 64 pracowników odebrało listy gratulacyjne. Nadinspektor Sławomir Litwin podziękował pracownikom policji za trud i codzienne poświęcenie na rzecz służby. Przypomniał, że bez pracowników cywilnych policja nie mogłaby funkcjonować. Podkreślił ich profesjonalizm i zaangażowanie zasługujące na szczególne uznanie i szacunek. Ponadto życzył wszystkim spełnienia planów zawodowych i osobistych. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, odbył się krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu st. post. Kamila Streit-Wlaźlaka, funkcjonariusza ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi oraz Pawła Jurka, druha strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobroniu. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Paulina Matusiak-Worek

 

  • Aula kwp w Łodzi, obchody święta służby cywilnej, poczet sztandarowy.
  • Aula kwp w Łodzi, obchody święta służby cywilnej, komendant dekoruje pracownicę medalem.
  • Aula kwp w Łodzi, obchody święta służby cywilnej, komendant dekoruje pracownika medalem.
  • Aula kwp w Łodzi, obchody święta służby cywilnej, komendant wręcza wyróżnienia.
  • Aula kwp w Łodzi, obchody święta służby cywilnej, komendant wręcza wyróżnienia.
  • Aula kwp w Łodzi, obchody święta służby cywilnej.
  • Aula kwp w Łodzi, obchody święta służby cywilnej, komendant przemawia.
  • Aula kwp w Łodzi, obchody święta służby cywilnej.
  • Aula kwp w Łodzi, obchody święta służby cywilnej, koncert na klarnet i akordeon.
Powrót na górę strony