Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownica korporacji taksówkarskiej wyróżniona przez Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi

Komendant Miejski Policji w Łodzi inspektor Dariusz Dziurka serdecznie podziękował i przekazał list gratulacyjny pracownicy łódzkiej korporacji taksówkarskiej, która udaremniła oszustwo i uchroniła tym samym seniorkę od straty znacznej sumy pieniędzy. Dzięki poinformowaniu na czas policji, osoby żerujące na ufności starszej kobiety zostały zatrzymane „na gorącym uczynku” przez łódzkich stróżów prawa.

16 listopada 2022 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi, przełożony łódzkich policjantów inspektor Dariusz Dziurka przekazał list gratulacyjny i symboliczne upominki kobiecie zatrudnionej w korporacji taksówkarskiej, która udaremniła oszustwo tzw. metodą „na policjanta”. W ten sposób wyróżniona została empatyczna postawa. Osoba ta widząc realne niebezpieczeństwo ,grożącą seniorce utratę oszczędności życia , nie zawahała się zdecydowanie zareagować.

Przewożąc 7 listopada 2022 roku taksówką klientkę do jednego z banków, w pewnym momencie, podczas rozmowy, zorientowała się, że seniorka zamierza wypłacić i przekazać pieniądze „rzekomym” funkcjonariuszom policji. O swoim podejrzeniu pracownica korporacji natychmiast powiadomiła prawdziwych policjantów. Informacja ta pozwoliła na dalsze, koordynowane przez kryminalnych działania , które skutkowały zatrzymaniem na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępczy proceder.

Gratulujemy obywatelskiej, wzorowej postawy godnej naśladowania!!! Dziękujemy i życzymy zawsze bezpiecznych kursów !

Poniżej treść listu gratulacyjnego inspektora Dariusza Dziurki:


„Składam na Pani ręce serdeczne podziękowania za pomoc w ujęciu sprawców usiłujących wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych od nieświadomej niebezpieczeństwa seniorki. Taka postawa wzbudza wielki szacunek i uznanie oraz jest powodem do dumy. Jestem przekonany, że w czasach nieustannego pośpiechu i rosnącego zobojętnienia, Pani stanowcza reakcja zasługuje na szczególne wyróżnienie i stanowi wzór do naśladowania. Wielkim szacunkiem darzę ludzi, którzy podejmując trudne i szybkie decyzje, starają się w sposób bezinteresowny zapobiegać nieszczęściu innych.

Gratuluję empatii i zaangażowania oraz życzę dużo zdrowia pomyślności i wielu sukcesów, zarówno w życiu zawodowym, jak osobistym.”

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    nadkom. Marcin Fiedukowicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                         

   

 

 

 

  • Komendant Miejski  Policji w Łodzi inspektor Dariusz Dziurka wręcza podziękowania i drobne upominki pracownicy korporacji taksówkarskiej.
Powrót na górę strony