Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju aresztowany

Policjanci z I komisariatu w Łodzi zatrzymali 27-latka podejrzanego o rozbój i groźby. Mężczyzna zaatakował byłą partnerkę a następnie okradł ją z wartościowych rzeczy. Stróże prawa zatrzymali napastnika chwilę po zdarzeniu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

17 listopada 2022 roku przed godziną 8:00 do jednego ze sklepów przy ulicy Nawrot w Łodzi, gdzie pracowała 30-latka przyszedł jej były partner. Mężczyzna od samego wejścia był bardzo pobudzony, nerwowo wykrzykiwał wulgaryzmy w stronę kobiety. W pewnym momencie 27-latek zaatakował pokrzywdzoną i zabrał jej torebkę z rzeczami osobistymi. Zażądał również wydania telefonu komórkowego.

Kobieta mimo próby schowania go została popchnięta przez mężczyznę, który siłą wyrwał telefon byłej partnerce i wyszedł ze sklepu. Natychmiast na miejsce została wezwana policja. Stróże prawa w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili dokładny rysopis napastnika. Podczas penetracji pobliskich uliczek mundurowi zauważyli stojącego w bramie mężczyznę, który odpowiadał opisowi. Natychmiast został zatrzymany. Przy podejrzanym policjanci znaleźli skradziony telefon.

Notowany w przeszłości 27-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Zgodnie z decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji w Łodzi.

mł.  asp. Kamila Sowińska

Powrót na górę strony