Informacje

Pijany kierujący ciężarówką ujęty przez świadka

Dzięki reakcji świadka kolejny nietrzeźwy został wyeliminowany z drogi. 56-latek wsiadł za kierownicę dafa i jechał autostradą A2 mając ponad promil alkoholu w organizmie. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Apelujemy o rozsądek!

19 listopada 2022 roku po godzinie 22-giej policjanci z ruchu drogowego interweniowali na 398 kilometrze autostrady A2 po zgłoszeniu, że ciężarówka z naczepą jedzie wężykiem, obijając się o barierki. Świadek poruszający się ciężarówką zatrzymał dafa, zabrał kierującemu kluczyki i powiadomił policję. Za kierownicą znajdował się 56-latek, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie wykazało prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci znaleźli w aucie alkohol. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym podobnie jak 39-latka, która 19 listopada 2022 roku około godziny 13.30 na węźle Skierniewice autostrady A2 doprowadziła do kolizji drogowej. Mieszkanka Warszawy na zjeździe z A2 uderzyła lexusem w jadącego przed nią renaulta. Badanie wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie. 

W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu również innych pijanych kierujących. 16 listopada około 20.30 na ulicy Jana Pawła II w Łowiczu 51-letni łowiczanin miał ponad 2 promile. Zaś 21 listopada po godzinie 1-szej na ulicy Starorzecze w Łowiczu, 49-latek z powiatu łowickiego miał prawie 1,2 promila. 

Dzięki reakcji świadka na drodze nie doszło do tragedii. Takie zachowanie zasługuje na pochwałę. Pamiętajmy, aby w takich sytuacjach zawsze dzwonić na numer alarmowy 112, ponieważ nietrzeźwy kierujący stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu.
nadkom. Urszula Szymczak 
 

Powrót na górę strony