Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek na S8

Policjanci z Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na trasie S8. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer samochodu dostawczego marki Peugeot. Apelujemy o ostrożność na drogach.

Do zdarzenia doszło 23 listopada 2022 roku około godziny 10.00  na 200 kilometrze drogi ekspresowej S8 w kierunku Wrocławia. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 30-letni kierujący dostawczym peugeotem jadąc w kierunku Wrocławia najechał na tył poprzedzającego samochodu ciężarowego marki MAN. W wyniku uderzenia z przedniego siedzenia na jezdnię wypadł 42-letni pasażer peugeota, który poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił drugi z pasażerów podróżujący dostawczakiem. Obaj kierujący samochodami byli trzeźwi. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali niezbędne czynności, które pozwolą ustalić dokładną przyczynę tego tragicznego w skutkach zdarzenia. 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dostosowujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz do własnych umiejętności. Chcąc zatrzymać się na drodze ekspresowej czy autostradzie wybierajmy miejsca do tego wyznaczone i podczas wykonywanych manewrów upewnijmy się, że nie stworzymy zagrożenia dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego. Zapinajmy pasy bezpieczeństwa i pamiętajmy, aby w podróż wybierać się wypoczętym, a swoją uwagę skoncentrować na tym co dzieje się na drodze.

/asp. sztab. Katarzyna Staśkowska/

 

 
Powrót na górę strony