Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z klasami maturalnymi o służbie w policji

Policjanci z kutnowskiej komendy wspólnie z przedstawicielami Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi spotkali się z uczniami klas maturalnych. Maturzyści podczas spotkania dowiedzieli się o wymaganiach stawianych przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji.

Spotkanie odbyło się 28 listopada 2022 roku na terenie kutnowskiej komendy. Istotą spotkań było przede wszystkim przedstawienie młodzieży, jakie są wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Podkreślono również fakt, że w codziennej służbie policjanta bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż na co dzień stróże prawa spotykają się ze stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają życiu lub zdrowiu. Zaznaczyli jednak, że satysfakcja z wykonywanej pracy rekompensuje wszelkie minusy. Na spotkanie z młodzieżą przyjechali przedstawiciele Wydziału Doboru Komendy Wpjewódzkiej Policji w Łodzi. którzy poprowadzili spotkanie i odpowiadali na wszystkie pytania młodych ludzi. Maturzyści mieli okazję również przymierzyć sprzęt którzy policjanci na co dzień używają w służbie i porozmawiać z pirotechnikiem policyjnym. Chętnych nie brakowało.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat doboru do służby w Policji wejdź tutaj ! AKTUALNOŚCI - Wydział Doboru KWP w Łodzi (policja.gov.pl)

kom. Edyta Machnik

  • na stole leżą dokumenty , smycze, elementy odblaskowe, alkogoogle
  • na stole lezą kaski, tarcze elementy odblaskowe walizka
  • sala odpraw, przy stołach siedzi młodzież, przed nimi stoją policjanci
  • policjanci stoją po bokach stołu na stole leży sprzęt policyjny, kaski, tarcze, dokumenty, alkoogle, walizka
  • sala odpraw młodzi ludzie ubrani są w policyjne hełmy, ochraniacze, kamizelki , w ręku trzymają tarcze, wśród nich stoją policjanci
Powrót na górę strony