Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczne zdarzenie na ulicy Leśników Polskich

Policjanci z Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w na ulicy Leśników Polskich w Łasku. 47-letni kierujący samochodem ciężarowym uderzył w cztery auta osobowe. Mężczyzna pomimo reanimacji zmarł.

Do zdarzenia doszło 28 listopada 2022 roku około godziny 15:30 na ulicy Leśników Polskich w Łasku, na odcinku drogi DW482. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 47-letni kierowca samochodu ciężarowego marki MAN jadąc z Łasku w stronę Pabianic zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z czterema samochodami osobowymi (Toyota, BMW, Skoda Fabia i Skoda Citygo). Pojazdy te jechały swoim pasem ruchu jeden za drugim w kierunku Łasku. Następnie ciężarówka po uderzeniu w auta wróciła na swój pas ruchu i zjechała do przydrożnego rowu zatrzymując się. Niestety pomimo natychmiastowej pomocy i reanimacji 47-letni kierowca samochodu ciężarowego zmarł. Policjanci na miejscu wykonali oględziny pojazdów, miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łasku. 

Drodzy kierowcy! Dbajcie o to, żeby za kółko wsiadać wypoczętym. Dobre zdrowie i nienaganna kondycja fizyczna stanowią istotne czynniki wpływające na bezpieczeństwo kierowców. Obniżony stan zdrowia zwiększa ryzyko wypadku, również tych, których kierowca mógłby z łatwością uniknąć. Choroby serca, bóle pleców, cukrzyca, nerwica, choroby krążenia zwiększają ryzyko wypadku powodując pogorszenie zdolności prowadzenia pojazdu. Kierowcy (mowa tu w szczególności o zawodowych) stanowią grupę zwiększonego ryzyka wystąpienia zawału, a serca kierowców są wyraźnie starsze niż wskazuje na to ich metryka.

Warto pamiętać, że brak snu i odpowiedniego wypoczynku znacząco zwiększają ryzyko wypadku na drodze. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

 

asp. szt. Katarzyna Staśkowska

Powrót na górę strony