Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał w obszarze zabudowanym o 64 km/h za szybko

Policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali kierującego volkswagenem, który jechał w obszarze zabudowanym 114 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. 64-latek otrzymał także mandat w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

29 listopada 2022 roku przed południem, na drodze wojewódzkiej 707 w Niwnej policjanci ruchu drogowego z rawskiej komendy dokonywali pomiaru prędkości. Zatrzymali kierującego volkswagenem, który poruszał się nadmiernie szybko. 64-letni mieszkaniec powiatu rawskiego w obszarze zabudowanym, pędził 114 km/h. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 2000 złotych, a jego konto zasiliło 14 punktów karnych. Dodatkowo mundurowi zatrzymali elektronicznie dokument prawa jazdy na 3 miesiące.
Przypominamy!

Osoba, która będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w dalszym ciągu będzie decydował się wsiąść za ,,kółko’’, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a  nasze nieodpowiedzialne zachowanie może być przyczyną tragedii na drodze.
mł. asp. Agata Krawczyk

 

Powrót na górę strony