Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Rawy zabezpieczyli ponad 2 kilogramy amfetaminy

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mieszkańca Rawy Mazowieckiej, którzy w aucie przewoził znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad dwa kilogramy amfetaminy. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Wieczorem, 28 listopada 2022 roku policjanci wydziału kryminalnego rawskiej komendy przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, w trakcie których zatrzymali do kontroli samochód marki Ford. W pojeździe policjanci znaleźli dwa kilogramy amfetaminy. 34-letni mężczyzna przewożący narkotyki został zatrzymany. W działaniach wziął również udział czworonożny funkcjonariusz, specjalizujący się w wykrywaniu narkotyków. W prywatnych pomieszczeniach podejrzanego policyjny pies znalazł jeszcze pół kilograma substancji psychotropowych, które zostaną poddane dalszym badaniom. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 34-letniego podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku wprowadzania do obrotu narkotyków, w więzieniu można spędzić od 2 do 12 lat.

mł. asp. Agata Krawczyk

  • mężczyzna wsiadający do radiowozu i  policjant w mundurze
  • dwie torebki foliowe leżące na stole oraz miarka
Powrót na górę strony