Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zasłabł za kierownicą

Policjanci zajmujący się wyjaśnianiem okoliczności wypadków drogowych ustalają szczegóły zdarzenia drogowego, w którym renault laguna zderzyła się z samochodem ciężarowym. 69-letni kierowca osobówki trafił do szpitala.

Do tego groźnego wypadku drogowego doszło 30 listopada 2022 roku, po godzinie 18.00, na drodze K-74 w miejscowości Helenów w powiecie bełchatowskim. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 39-letni kierowca zestawu ciężarowego marki MAN jechał od strony Bełchatowa w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na wysokości miejscowości Helenów kierujący samochodem marki Renault Laguna, jadąc z przeciwnego kierunku, nagle zjechał ze swojego pasa ruchu powodując zderzenie pojazdów. Kierowca ciężarówki próbował uniknąć zderzenia ostatecznie wjeżdżając na pobocze i do rowu. Finalnie po zderzeniu pojazdów osobówka uderzyła w barierki ochronne. Mundurowi wstępnie ustalili, że 69-letni kierowca renault w trakcie jazdy nagle zasłabł i zjechał na przeciwny pas ruchu. Na szczęście uczestnicy wypadku wyszli z pojazdów o własnych siłach. Na skutek obrażeń odniesionych w wyniku tego wypadku drogowego do bełchatowskiego szpitala trafił kierowca pojazdu osobowego. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności będą wyjaśnione w toku prowadzonego w tej sprawie postępowania.

nadkom. Iwona Kaszewska

  • miejsce wypadku drogowego, widok uszkodzonych pojazdów to znaczy samochodu ciężarowego i osobowego, które znajdują się w rowie, każdy po przeciwnej stronie. na miejscu radiowozy policyjne
  • uszkodzony samochód osobowy, który znajduje się w rowie, jego przód uszkodzony , uszkodzone barierki ochronne
  • widok uszkodzonego samochodu ciężarowego marki MAN
Powrót na górę strony