Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na pomoc potrzebującym

Policjanci podejmują działania prewencyjne wobec osób, które ze względu na panujące niskie temperatury znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Ostatnio dzielnicowy z komisariatu w Osjakowie wspólnie ze służbami pomocy społecznej pomogli 56-letniemu mieszkańcowi gminy Ostrówek narażonemu na wychłodzenie organizmu.

W okresie zimowym kiedy temperatura spada poniżej zera wieluńscy policjanci szczególną uwagę zwracają na osoby bezdomne, starsze, samotne, mające trudności z radzeniem sobie w codziennych czynnościach. To właśnie te osoby mogą być najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, a co za tym idzie na śmierć. Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu, bądź też innych podobnie działających środków. Dlatego też, jak w poprzednich latach, policjanci podczas codziennej służby kontrolują klatki schodowe, opuszczone budynki, altanki na działkach ogrodowych, czyli wszystkie te miejsca, gdzie bezdomni mogą próbować chronić się przed zimnem. Podejmując działania na rzecz osób potrzebujących pomocy funkcjonariusze współpracują w tym zakresie ze służbami pomocy społecznej. W ostatnim czasie dzielnicowy z Komisariatu Policji w Osjakowie wspólnie z przedstawicielami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrówku pomogli 56-latkowi narażonemu na wychłodzenie organizmu. Mężczyzna mieszkał samotnie i miał trudności z radzeniem sobie w codziennych czynnościach. Podczas jednej z takich wspólnych kontroli znaleziono 56-latka w jego zrujnowanym, nieogrzewanym domu. Mężczyzna był bardzo wychłodzony w związku z czym natychmiast trafił do szpitala pod opiekę medyków.
Pamiętajmy, że każdy z nas mając wiedzę o osobie potrzebującej pomocy, powinien powiadomić właściwe służby, które podejmą odpowiednie działania. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza o tej porze roku mogą potrzebować naszej pomocy. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze, samotne i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze, ławkach, parkach czy w opuszczonych budynkach. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. O potrzebujących pomocy możemy również poinformować pracowników ośrodków pomocy społecznej, straż miejską.

asp.sztab. Katarzyna Grela

Powrót na górę strony