Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomagają - akcja „Zima” trwa

Kutnowscy dzielnicowi na każdej służbie realizują działania w ramach akcji „Zima”. Funkcjonariusze sprawdzają dworce, przystanki, pustostany i ogrody działkowe w poszukiwaniu potrzebujących pomocy. Proszą też o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni i reagujmy! Czasami jeden telefon może uratować komuś życie.

Kutnowscy dzielnicowi podczas pełnionej służby zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. To może być bezdomny, nietrzeźwy, osoba starsza albo człowiek chory. Nie traktujmy stereotypowo tych, którzy leżą na ulicy, ławce czy przystanku. Czasem wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Każdemu należy się pomoc.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub jedno kliknięcie myszką za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Szczególnym nadzorem w codziennej służbie dzielnicowych zostały również objęte zbiorniki wodne, które tworzą w okresie zimowym tzw „dzikie lodowiska”. Te miejsca są zdradliwe i szczególnie niebezpieczne. Pamiętajmy, że nie ma odpowiedniej grubości lodu, która zagwarantuje nam w stu procentach bezpieczeństwo! Nie wchodźmy na zamarznięte akweny i wybierzmy sztuczne lodowiska.

kom. Edyta Machnik

  • pustostan dzielnicowym podchodzi do pustostanu
  • pustostan dzielnicowym podchodzi do pustostanu
Powrót na górę strony