Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W wigilię okradł kobietę – chwilę później wpadł dzięki spostrzegawczości policjantów

Policjanci z Ogniwa Patrolowego II komisariatu policji w Łodzi zatrzymali 36-latka podejrzanego o kradzież damskiej torebki z pieniędzmi i dokumentami. Sytuacja miała miejsce na terenie targowiska miejskiego w dzielnicy Bałuty. Już kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu faktu kradzieży przez właścicielkę stoiska handlowego, mundurowi rozpoznali i zatrzymali podejrzewanego. Od zaskoczonego mężczyzny odebrali skradziony łup.

24 grudnia 2022 roku około godziny 7:00 policjanci pełniący służbę patrolową w dzielnicy Bałuty wezwani zostali na teren miejskiego targowiska w związku ze zgłoszeniem kradzieży. W rozmowie z pokrzywdzoną funkcjonariusze ustalili, że po przyjściu do pracy pozostawiła na jednym ze stoisk targowiska torebkę z  dokumentami i pieniędzmi. Po chwili zauważyła, że przedmioty te zostały skradzione.

Policjanci rozmawiając z osobami mogącymi widzieć sprawcę bardzo szybko ustalili jego rysopis i rozpoczęli poszukiwania. Podejrzany został zauważony kilka ulic od targowiska. Przy mężczyźnie odnalezionych zostało część pieniędzy pochodzących z kradzieży. Dalsze czynności doprowadziły również do odzyskania torebki z  dokumentami. Zatrzymany po przewiezieniu do II komisariatu usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży pieniędzy oraz dokumentów w recydywie i został objęty dozorem policyjnym.

Za popełniony czyn grozić mu może teraz kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Dalsze czynności prowadzą śledczy z II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.


nadkom. Marcin Fiedukowicz

Powrót na górę strony