Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Dzielnicowi wieruszowskiej komendy kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Działania funkcjonariuszy mają na celu pomoc osobom przebywającym w opuszczonych, zrujnowanych budynkach i miejscach niezapewniających właściwego bezpieczeństwa. Przypominamy, że można wskazywać policjantom miejsca, w których przebywają bezdomni nie tylko pod numerem alarmowym, ale również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze w trakcie codziennych patroli zwracają szczególną uwagę na osoby, które są zagrożone wychłodzeniem. Policjanci sprawdzają pustostany, opuszczone garaże i dworce kolejowe, miejsca, gdzie zazwyczaj grupują się bezdomni. Prosimy, aby nie być obojętnym wobec osób, które śpią na ławkach, klatkach schodowych czy piwnicach. Jeśli widzimy taką osobę, sprawdźmy, czy nic jej nie dolega i czy potrzebuje pomocy lekarskiej. Jeśli ktoś jest nieprzytomny, sprawdźmy czynności życiowe, zadzwońmy po pogotowie i policję. Jeśli widzimy osoby siedzące podczas niskich temperatur w jednym miejscu, zadzwońmy pod numer alarmowy 112, policjanci, którzy przyjadą na wezwanie, sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Temperatura szczególnie w nocy spada poniżej 0, co wiąże się z ogromnym zagrożeniem dla tych osób. Zachęcamy również do korzystania z mobilnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. Za pomocą aplikacji w łatwy, szybki i bardzo prosty sposób możemy poinformować Policję o osobie bezdomnej wymagającej pomocy. Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami wychłodzeń.

aspirant. Piotr Siemicki

  • dzielnicowy sprawdza czy są osoby bezdomne.
  • dzielnicowy sprawdza pustostan.
  • policjant sprawdza pustostan.
Powrót na górę strony