Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zdążyli na czas z pomocą

Piotrkowscy dzielnicowi otrzymali informację, że od kilku dni nikt nie miał kontaktu z 77-latką, która mieszkała samotnie. Kobiety nie widzieli również jej sąsiedzi. Policjanci na tę interwencję błyskawicznie zareagowali i wraz ze strażakami siłowo otworzyli mieszkanie. Dzięki szybkiej reakcji pomoc przyszła na czas.

27 grudnia 2022 roku do piotrkowskiego dzielnicowego zgłosił się zakonnik z Klasztoru Ojców Bernardynów. Mężczyzna zaniepokoił się nieobecnością kobiety, która wcześniej regularnie uczestniczyła w nabożeństwach. Z informacji wynikało również, że seniorka jest samotna i nie ma żadnej rodziny. Policjanci skontaktowali się z dyżurnym, który uzyskał informację, że kobieta wcześniej doznała urazu, który uniemożliwiał samodzielne poruszanie. Młodszy aspirant Adam Kuśmierek razem z sierżant Oliwią Kowalczyk od razu pojechali do jej miejsca zamieszkania. Podczas rozmów z sąsiadami potwierdzili informację, że 77-latka od kilku dni nie była widziana. W mieszkaniu były zgaszone światła. Kobieta nie odbierała telefonu i nikt nie otwierał drzwi. Wiedząc, że  jest samotna, a jej stan zdrowia nie pozwala na samodzielne poruszanie się mundurowi na miejsce wezwali strażaków, którzy siłowo otworzyli mieszkanie. Policjanci sprawdzili pomieszczenia. 77-latka leżała przy drzwiach jednego z pokoi, co uniemożliwiało ich otwarcie. Dzielnicowi wspólnie ze strażakami zdjęli drzwi, a kobietę przenieśli na łóżko, podając jej wodę. Seniorka była przytomna, choć był z nią utrudniony kontakt. Dzielnicowy od razu na miejsce wezwał medyków, którzy udzielili  pomocy medycznej .

 

Nie bądźmy obojętni, jeżeli w naszym otoczeniu  są osoby starsze, schorowane i samotne. Każda pomoc i zainteresowanie dla tych osób jest bardzo ważne. Jeżeli mamy podejrzenie, że osoba taka potrzebuje pomocy, reagujmy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

asp. sztab. Izabela Gajewska

  • fragment oklejenia radiowozu z numerem alarmowym 112
Powrót na górę strony