Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czworonożny funkcjonariusz zasilił szeregi łódzkiej Policji

Nazywa się Nero, ma dwa lata i jest owczarkiem niemieckim. Z końcem roku zasilił szeregi łódzkiej Policji. Jego opiekunem jest sierżant Ewelina Taratyka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, która kilka dni temu wróciła ze specjalistycznego szkolenia przewodników psów służbowych odbywającego się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Zakup Nero został sfinansowany z środków Urzędu Miasta Łodzi. Czworonożny funkcjonariusz przeznaczony jest do pełnienia służby patrolowej na terenie aglomeracji łódzkiej, a do jego podstawowych zdań należy uczestniczenie w działaniach prewencyjnych związanych z zabezpieczaniem meczów piłkarskich i innych imprez masowych, a także tropienie oraz ściganie sprawców przestępstw. Przewodniczką Nero jest sierż. Ewelina Taratyka, funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi legitymująca się 3,5 letnim stażem służby.

Aby zostać przewodnikiem psa służbowego policjantka musiała ukończyć specjalistyczny i wymagający kurs zakończony egzaminem. Podczas takiego szkolenia przewodnik uczy się podstawowych zasad współpracy z czworonożnym funkcjonariuszem oraz poznaje zwyczaje swojego pupila. W Nowym 2023 roku policyjnemu duetowi życzymy samych sukcesów i owocnej służby w szeregach łódzkiej Policji!

nadkom. Marcin Fiedukowicz

  • Policjantka w mundurze z psem służbowym.
  • Policjantka w mundurze stojąca z psem służbowym. Pies patrzy się na funkcjonariuszkę.
  • Policjantka w mundurze wraz z psem służbowym. W tle zachmurzone niebo.
  • Pies służbowy Nero.
  • Policjantka w mundurze wraz z psem służbowym. Pies leży i patrzy na kucającą funkcjonariuszkę.
  • Odznaka przewodnika psa służbowego.
Powrót na górę strony