Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Sylwestra i Nowego Roku na drogach

5 wypadków drogowych bez ofiar śmiertelnych, 7 osób rannych, 2214 kierujących przebadanych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z czego ujawnionych 35 nietrzeźwych - to bilans Sylwestra i pierwszego dnia Nowego Roku. W porównaniu z rokiem ubiegłym czas ten okazał się być bezpieczniejszym na łódzkich drogach. W analogicznym okresie roku ubiegłego odnotowaliśmy 10 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 16 zostało rannych. Funkcjonariusze garnizonu łódzkiego w miniony weekend poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzy 2214 kierujących.

 

Mimo wzmożonej aktywności „drogówki” i licznych kontroli trzeźwości zatrzymano 35 kierujących w stanie nietrzeźwości. Ta liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy policji w walce z nietrzeźwością na łódzkich drogach, z drugiej powinna pobudzać do refleksji, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się na jazdę „ na podwójnym gazie”.
Podczas minionego weekendu nad bezpieczeństwem osób podróżujących czuwali policjanci ruchu drogowego. W miastach, mniejszych miejscowościach i na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa, można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci z grupy SPEED w trakcie prowadzonych działań  ujawnili 108 wykroczeń w ruchu drogowym. Dla 3 kierujących kontrole drogowe zakończyły się zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o tzw. 50 +.
Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów. Planując jakąkolwiek podróż kierujmy się zasadą „ Wolniej Oznacza Bezpieczniej”. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Droga to nie miejsce na brawurę, a pośpiech nigdy nie był i nigdy nie będzie dobrym doradcą. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

 

mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

 

Powrót na górę strony