Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nie zatrzymał się do kontroli

Policjanci z wieruszowskiej drogówki zatrzymali po pościgu 32-latka, który wsiadł za kierownicę swojego audi pomimo zakazu sądowego. Jednak nie tylko to było powodem ucieczki przed funkcjonariuszami. Mieszkaniec gminy Czastar był też pijany. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło  2 stycznia 2022 roku. Policjanci patrolujący miejscowość Ochędzyn Stary o godzinie 17:40 zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Audi A4, który popełnił wykroczenie drogowe. Mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli ten pojazd. Dodatkowo kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i przewoził pasażerów bez zapiętych pasów. W związku z popełnionymi wykroczeniami, policjanci po włączeniu  sygnałów uprzywilejowania dali wyraźny sygnał kierującemu audi do zatrzymania. Ten niestety zaczął uciekać. Pościg prowadzony był przez tereny leśne, gdzie zatrzymano pirata drogowego. Jak się okazało, 32-letni mężczyzna nie tylko prowadził swój pojazd pomimo sądowego zakazu, ale również mając 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz szereg popełnionych wykroczeń. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia i wysoka kara grzywny.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji;
  • ogranicza pole widzenia;
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości;
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości;
  • znacznie obniża samokontrolę i koncentrację;
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o występującym zagrożeniu bezpieczeństwa na drodze, dzwoniąc pod numer telefonu 112 .

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

asp. Piotr Siemicki

  • logo policji na bocznych drzwiach radiowozu.
Powrót na górę strony