Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwą kierującą mimo zakazu sądowego

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała 32-letnia kierująca toyotą, którą zatrzymali dzielnicowi z Piątku. W trakcie kontroli okazało się, że kobieta złamała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

3 stycznia 2023 roku około godziny 17.20 dzielnicowi pełniąc służbę na terenie Piątku, zwrócili uwagę na jadącą drogą toyotę. Mając podejrzenie, że porusza się nią nietrzeźwy kierowca zatrzymali osobówkę do kontroli. Jak się okazało, przeczucie ich nie zawiodło. Auto prowadziła 32-letnia kobieta, a kiedy zbadali jej stan trzeźwości wynik wskazał w jej  w organizmie 1,90 promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkanka powiatu łowickiego wsiadła za kierownicę pomimo czteroletniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który wydał sąd w Łowiczu. Prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą  do 2 lat pozbawienie wolności. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia.
Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.
asp. szt. Mariusz Kowalski

Powrót na górę strony