Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany bez uprawnień wiózł dwoje dzieci i nietrzeźwą partnerkę

Prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie miał 50-letni kierowca audi, który przewoził dwoje dzieci. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo braku prawa jazdy. Samochodem podróżowała też jego pijana partnerka. Kierującemu grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek! Dziękujemy świadkowi za reakcję i powiadomienie policji.

 

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło 14 stycznia 2022 roku, o godzinie 20.50 w Modrzewku w gminie Opoczno. Informację o tym, że drogą numer 713 na odcinku Tomaszów Mazowiecki- Opoczno, może poruszać się nietrzeźwy kierowca audi, otrzymał dyżurny policji w Tomaszowie Mazowieckim. Z przekazanej od świadka informacji, wynikało, że kierowca porusza się w kierunku Opoczna. Policjanci z Tomaszowa przekazali wiadomość opoczyńskim funkcjonariuszom.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, ustalił w kierunku jakiej miejscowości jedzie kierowca i skierował tam, patrol prewencji. Policjanci  namierzyli wskazanego w zgłoszeniu kierowcę i ustalili, że wjechał na posesję w miejscowości Modrzewek. 

Opoczyńscy policjanci podjechali na miejsce i zobaczyli wysiadającego z samochodu kierowcę, oraz pasażerów. Dwoje dzieci w wieku 9 i 10 lat oraz kobietę w wieku 50-lat. Od kierowcy, policjanci wyuczyli woń alkoholu. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami, przyznał, że kierował audi. Wyjaśnił, że wracał z Tomaszowa Mazowieckiego od rodziny. Mężczyzna nie zaprzeczał też, że tego dnia pił alkohol. Badanie trzeźwości to potwierdziło. Okazało się, że 50-letni kierowca, miał w organizmie blisko 2,8 promila alkoholu. Niewiele trzeźwiejsza była jego partnerka, 50-letnia pasażerka audi.  W jej przypadku badanie wykazało prawie 1,3 promila alkoholu.

Niestety to nie jedyne przewinienie kierowcy audi. Podczas sprawdzeń w policyjnych systemach, policjanci ustalili, że 50-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy. Za to przewinienie  musi liczyć się z karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu, zadbali także o odpowiednią opiekę nad dwojgiem dzieci, które podróżowały z pijanymi dorosłymi.  Mundurowi ustalili trzeźwego członka rodziny, który zobowiązał się zaopiekować rodzeństwem.

Kierowca audi, odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną.  Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy też inne zarzuty karne związane z narażeniem na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.  Dodatkowo policjanci przekażą informację do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.

 

asp.szt. Barbara Stępień

Powrót na górę strony